New Frontier - Mercenary - Kapitola 3

Moderator: DJ Die

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Wed, 24. Jan 07, 16:18

FVZ wrote:Je to odvozený od němčiny. Wozura - týden (Woche),
ale stazura nevim, možná hodina jako Stunde, nebo nevim.
Když si prostuduješ historii X-universe, tak poznáš, že jediný pozemský jazyk, který tak nějak prosákl do těchto sektorů je japonština s lehkým nádechem ostatních jazyků.

Ale jelikož tyto časové jednotky pocházejí od Teladi, kteří se dostali do Smyčky z jiných míst než Argoni, ale uvázli tam úplně stejně po uzavžení Smyčky, tipoval bych, že ty výrazy nemají s němčinou ani jinými jazyky ze Země nic společného a jakákoliv podobnost je čistě náhodná :D

FVZ
Posts: 260
Joined: Wed, 16. Aug 06, 22:49

Post by FVZ » Wed, 24. Jan 07, 17:33

George Wills wrote: Když si prostuduješ historii X-universe, tak poznáš, že jediný pozemský jazyk, který tak nějak prosákl do těchto sektorů je japonština s lehkým nádechem ostatních jazyků.

Ale jelikož tyto časové jednotky pocházejí od Teladi, kteří se dostali do Smyčky z jiných míst než Argoni, ale uvázli tam úplně stejně po uzavžení Smyčky, tipoval bych, že ty výrazy nemají s němčinou ani jinými jazyky ze Země nic společného a jakákoliv podobnost je čistě náhodná :D
Nemluvim o X-universe, ale o realitě. Ač to sám nerad přiznávám, tak tuto skvělou herní sérii vymysleli nadlidi v Říši, nebo jak se dneska maskujou Němci v Německu. :P

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Thu, 25. Jan 07, 07:57

Tak našel jsem to v manuálu k X2, ale nevylučuju, že to je i v manuálu k X3. Každopádně jen tak pro úplnost:

s/min/h/d/y - znamenají zkratky pozemských časových jednotek, a sice: sekunda/minuta/hodina/den/rok

Sezura = 1,7 s
Mizura = 96 Sezuras = 163,2 s = 2,72 min.
Stazura =96 Mizuras = 15667,2 s = 261,12 min. = 4,352 h
Tazura = 7 Stazuras = 109670,4 s =1827,84 min. = 30,464 h = 1,27 d
Wozura = 7 Tazuras = 8,89 d
Mazura = 7 Wozuras = 62,23 d
Jazura = 8 Mazuras = 56 Wozuras = 392 Tazuras = 497,84 d = 1,36 y
Quazura = 22 Mizuras = 3590,4 s = 59,84 min. = velmi se podobá 1 h pozemského času
Inzura = 8 Mizuras = 1305,6 s = 21,76 min.
Sun = 1 Jazura

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Fri, 26. Jan 07, 12:27

Raketoplán poskočil a krátce se zatřásl a Tor si neklidně poposedl. - Aby tam nebylo 2x "a" : Raketoplán poskočil, krátce se zatřásl a Tor si neklidně poposedl.
Cílil, že se úhel klesání zmenšuje - "Cítil" ....
I vzduch tam měl úplně novou příchuť v porovnání s čistým vzduchem filtračních systémů stanic a lodí. - Tady by to tak být aji mohlo, ale co takhle: v porovnání s čistým vzduchem z filtračních systémů stanic a lodí.
A to tím, že směr, který vedla je ten jediný správný a většina ji doposud podporovala. - , že směr, kterým se vydala je ten ....
, odkud měl pokračovat k obchodní stanici sektoru Argon Prime. - Opět může být a nemusí: k obchodní stanici v sektoru Argon Prime.
Jeho kolega se otočil k davu za zavolal, "Uvolněte cestu, prochází pan Grall!" - "a zavolal" ....
že bude platit drahé těžké stíhače, kteří se pak obohatí ochranou letku Paranidů. - kterými se pak obohatí ochraná letka Paranidů.
"Ale vždyť slunka se tam teprve formují." - spíš bych tam dal "slunce".
ale na tvorbu energetických článku to stačí - "článků" ...
Kosatka by měla být k dispozici a naložená přibližně o tři Tazury později - Tady bych to přehodil, zní mi to o něco lépe: měla být naložená a k dispozici......
Všichni stihači se shromáždí v Masozávodu - "stíhači" ... dlouhé"í".


Je možné, že již něco bylo zmíněno.Ale lépe 2x než vůbec,že :wink:

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Tue, 30. Jan 07, 11:33

Tak jak to tak sleduju, korektorů nám přibývá :D , což je jenom ku prospěchu věci.

A teď teda co jsem ještě našel, nebo se mi trošku nezdá.

Tor se opatrně probíral účty a porovnával je s účetnictvím v počítači.
Tor se opatrně probíral účty a porovnával je s údaji v počítači.

Na začátku musel vložit stav hotovosti, který mu nahlásila Sweety. Na čipu schovaná umělá inteligence, která dohlížela na provoz jeho náklaďáků a efektivně na dálku řídila jejich činnost. - tak tady bych měl hned několik poznámeček. První z nich - začátak věty "Na začátku" budí dojem, že bude někde zmíněno i co musí Tor udělat "potom" nebo "na konec". A druhá - popis co je Sweety zač bych spojil s předchozí větou. Ve výsledku by to mohlo vypadat zhruba takhle:
Ze všeho nejdřív musel vložit stav hotovosti, který mu nahlásila Sweety, v čipu schovaná umělá inteligence, která dohlížela a efektivně řídila provoz jeho náklaďáků na dálku.

Nakonec se dostal až k započítání ceny továren i s příplatkem za jejich odvoz a postavení. - tak tady nebýt chyba, tady být podle Uganda jen malo slova (mimochodem pokud to ještě někdo nepoznal, tak já JSEM cvok):
Nakonec se dostal až k započítání ceny továren i s příplatkem za jejich odvoz a následné sestavení.

Musel v to zahrnout i náklady na rozjetí výroby. Neustále přidával další částky. Například cenu miniaturní flotily stíhačů na ochranu. Když viděl konečnou cifru, vyvalil nevěřícně oči. - a opět žádná chyba, jen bych těm větám prohodil místa, protože když už se jednou rozepisuješ o jaké položky jde, uvedl bych je všechny najednou a ne ob větu. Asi takhle by to pak mohlo vypadat:
Do výsledné částky chtěl zahrnout i náklady na rozjetí výroby, nebo cenu miniaturní flotily ochranných stíhačů. Neustále přidával další a další částky, dospěl ke konečné cifře a nevěřícně vyvalil oči. - Ale ber to opět s rezervou, trošku jsem si pustil hubu na špacír :D

Padne na to více jak polovina jeho současného stavu kreditů. - kdyby na to padl jenom ten stav, myslím, že by to Tora nemrzelo :D . Možná bych tam spíš dal:
Padne na to více jak polovina jeho současného jmění.

Avšak jako první postaví křemíkový důl, jehož produkty pak následně využije jako surovinu v továrně na krystaly. - "Avšak" je tuším spojka uzce související s určitým protikladem, jednoduše řečeno, tady se mi moc nezamlouvá. Co třeba:
Rozhodl se jako první postavit křemíkový důl, jehož produkty pak následně využije jako surovinu v továrně na krystaly.

Ty jsou naopak potřebné pro provoz slunečních elektráren, které dodávají energetické články pro provoz všech továren.
Ty jsou naopak potřebné pro chod slunečních elektráren, které dodávají energetické články pro provoz všech továren.

Odpověděl mu automatický odpovídací systém,.... mno proč ne, jinej kraj jinej mrav, nebo spíš jinej vesmír, jinej... no to je vlastně vcelku jedno, přesto bych se já osobně asi držel spíše pozemských tradic a nazval to:
Odpověděl mu automatický komunikační systém,....

"Prodej lodí." Vyžádal si Tor. - opět otázka subjektivního pocitu, ale přece jenom nemůžu si pomoct, neznělo by lépe:
"Nabídka nových lodí." Vyžádal si Tor. - a sice "prodej" mi zní jako že Tor nechce nějaké lodě nakoupit, ale prodat, což jak všichni víme v loděnici jde, a proto to není tak zcestná myšlenka.

"Prodej lodí. Jmenuji se Amara. - viz. předcházející

Oznámila, sladce se usmála a očekávala jeho instrukce. - malinká úpravička:
Oznámila mu se sladkým úsměvem a očekávala jeho instrukce.

Do místnosti vešel Creed jakoby nic. - trošku slovosledu:
Do místnosti jakoby nic vešel Creed.

"Ty víš, jak mi pozvednout sebedůvěru." - pokud to dobře chápu, má to být ironická poznámka Tora na předchozí Creedovo zdělení. Jelikož ale v jeho větách nenacházím nic co by naráželo na Torovu víru v sebe sama, možná bych to slůvko vyměnil:
"Ty víš, jak mi pozvednout náladu."

"Ale i když se dějí ty nejhorší věci, já jsem se z toho vždy nějak dostávám. - zase drobná úprava, přece jen ani Tor nemůže vědět, kdy jeho šťastná hvězda pohasne, a tak bych mu vložil do úst trochu dočasnosti toho jeho štěstí, a sice:
"Ale i když se dějí ty nejhorší věci, já jsem se z toho zatím vždy nějak dostal.

"Co kdybys zavolal nějaké pěkné slečny, aby nás obsluhovaly?" Zeptal se opatrně Creed.
Tor si marně pokoušel vzpomenout na její jméno, "Ty tady znáš všechny osobně, tak ji zavolej, jestli chceš."
Creed málem vyprskl smíchem a když se uklidnil, řekl, "Bela bude pěkně naštvaná, že si ani nepamatuješ její jméno." - tak tady jsem opět musel nechat zapracovat svoji fantazii. A sice naráží Creed přímo na Torovi milostné pletky s konkrétní dívkou, nebo naopak, Tor svou roztržitostí v odpovědích dá Creedovi jasně najevo, na kterou dívku myslí? Ani jedno mi není ze stávajícího textu úplně jasné, a tak bych to možná napsal takhle:
"Co kdybys zavolal nějakou pěknou slečnu, aby nás obsluhovala?" Zeptal se opatrně Creed.
Tor si marně pokoušel vzpomenout na jméno dívky, se kterou strávil dvě noci před pár dny a mrzutě dodal, "Ty tady znáš všechny osobně, tak ji zavolej, jestli chceš."
"Ji ?" Creed málem vyprskl smíchem a když se uklidnil, řekl, "Bela bude pěkně naštvaná, že si ani nepamatuješ její jméno."

Creed se smál a odešel ke komunikačnímu panelu na Torově stole a zavolal si. - opět bych si to dovolil trošku poupravit:
Creed se smál a odešel ke komunikačnímu panelu na Torově stole aby si zavolal.

"Nikdy jsi nevelel bojové situaci, že?" - tady bych asi jen doplnil:
"Nikdy jsi nevelel v bojové situaci, že?"

"To zní báječně."
Creed na něho pohlédl, "To taky vypadá báječně.
"To zní báječně."
Creed na něho pohlédl, "A taky to tak báječně vypadá.

... který je přibližně sto tisíc miliónů kilometrů v průměru.
... který přibližně sto tisíc miliónů kilometrů v průměru.

"Pokud nic jiného, tak pro nás ověřili, že jsou pro nás víc než silným soupeřem a nebojí se to dokazovat!" - tady jsem zase já děd vševěd jednou v koncích. Beru to tak že jako pruměrně inteligentní čtenář nemám vůbec ponětí, o čem tahle věta je, a i když chápu asi přibližně smysl, tak nevím jestli se v ní mluví o Splitech i Khaacích najednou, nebo jenom o jedné z těchto ras.... no prostě nevim a tudíž ani nepřipojím řešení :oops:

"Měl by sis na svou stranu sehnat nějakou výhodu.
"Měl by si mít na své straně nějakou výhodu. - nebo ještě lépe a úplně volně přeloženo:
"Měl bys mít nějaký to eso v rukávu.

"Zmínil ses, že si mám sehnat nějakou výhodu.
"Zmínil ses, že si mám zajistit nějakou výhodu.

...protože si uvědomoval, že nějaké stíhače bude muset sehnat. Prozatím neměl žádné těžké stíhače, ale...
...protože si uvědomoval, že nějaké lodě bude muset sehnat. Prozatím neměl žádné těžké stíhače, ale...

....vedle mu po celých deset hodin klesání od orbitální stanice... - vím, že už se to tu řešilo, ale deset hodin mi přijde strašně dlouho, na to, jaké stroje jsou schopni Argoni sestavit, jediné vysvětlení by pak mohlo snad být, že Argon Prime je o hromadu větší než naše matička země a orbitální stanice byla zrovna na odvrácené straně od města Prima City.

A to tím, že směr, kterým vydala je ten jediný správný a většina ji doposud podporovala.
A to tím, že směr, kterým se vydala je ten jediný správný a většina ji doposud podporovala.

Pousmála se, protože pro něho měla připraveny dokonce dvě licence.
Pousmála se, protože pro něho měla připraveny dokonce licence dvě.

No a tímto bych pro dnešek to své žlutozelené šílenství ukončil. Dneska jsem to zas teda "zvládnul". Pardon :oops: :roll:

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Tue, 30. Jan 07, 14:11

Torgen wrote:...vedle mu po celých deset hodin klesání od orbitální stanice... - vím, že už se to tu řešilo, ale deset hodin mi přijde strašně dlouho, na to, jaké stroje jsou schopni Argoni sestavit, jediné vysvětlení by pak mohlo snad být, že Argon Prime je o hromadu větší než naše matička země a orbitální stanice byla zrovna na odvrácené straně od města Prima City.
Jednak jsem to jen přeložil a taky bych to zas tak moc nezpochybňoval. Musíme brát v úvahu, že Argon Prime může mít větší gravitaci a taky odlišné složení atmosféry (hlavně pak vyšších vrstev). Taky neznáme geometrii jeho magnetického pole a spoustu dalších detailů ...

Když k tomu připočteme, že Argoni zas tak moc dokonalou techniku nemají ... vždyť i pouhé dosažení vyšších rychlostí (pro cestování na větší vzdálenosti) jim dělá výrazné problémy ... vůbec bych se těm deseti hodinám nebránil.
Dnešní raketoplány jsou kryté keramickým štítem, který při jediném přistání zařve a musí se přinejmenším výrazně opravit pokud ne kompletně vyměnit.
Řekněme, že Argoni naopak zvolili přístup opatrnějšího sestupu a šetří tím povrch plavidla. To jim dovolí opětovný start v mnohem kratším termínu. Myslím, že i NASA by raději volila podobné řešení, kdyby měla k dispozici jinou techniku, než řízený volný pád.

Podle mě právě tyto komplikace jsou důvodem tak rozsáhlého využití stanic ve volném prostoru daleko od působnosti gravitace velkých těles. Je mnohem méně náročné (a hlavně rychlejší) opustit stanici a přistát v sousední, než přistát na planetě a opět ji opustit ...

Mimochodem, dnes to bylo docela zajímavé ... zatímco jsi doplňoval postřehy, já je průběžně aplikoval a jen refreshoval tvůj příspěvek, abych mohl pokračovat dál :D zajímavý postup :wink:

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Tue, 30. Jan 07, 14:34

George Wills wrote: Jednak jsem to jen přeložil a taky bych to zas tak moc nezpochybňoval. Musíme brát v úvahu, že Argon Prime může mít větší gravitaci a taky odlišné složení atmosféry (hlavně pak vyšších vrstev). Taky neznáme geometrii jeho magnetického pole a spoustu dalších detailů ...

Když k tomu připočteme, že Argoni zas tak moc dokonalou techniku nemají ... vždyť i pouhé dosažení vyšších rychlostí (pro cestování na větší vzdálenosti) jim dělá výrazné problémy ... vůbec bych se těm deseti hodinám nebránil.
Dnešní raketoplány jsou kryté keramickým štítem, který při jediném přistání zařve a musí se přinejmenším výrazně opravit pokud ne kompletně vyměnit.
Řekněme, že Argoni naopak zvolili přístup opatrnějšího sestupu a šetří tím povrch plavidla. To jim dovolí opětovný start v mnohem kratším termínu. Myslím, že i NASA by raději volila podobné řešení, kdyby měla k dispozici jinou techniku, než řízený volný pád.

Podle mě právě tyto komplikace jsou důvodem tak rozsáhlého využití stanic ve volném prostoru daleko od působnosti gravitace velkých těles. Je mnohem méně náročné (a hlavně rychlejší) opustit stanici a přistát v sousední, než přistát na planetě a opět ji opustit ...

Mimochodem, dnes to bylo docela zajímavé ... zatímco jsi doplňoval postřehy, já je průběžně aplikoval a jen refreshoval tvůj příspěvek, abych mohl pokračovat dál :D zajímavý postup :wink:
Ano, opět máš pravdu a tvé vysvětlení dává smysl, ale :D ...... jen tak ať si taky trochu podiskutujeme. :roll:

Co se týče povrchu raketoplánu a sice křemíkových plátů, je právě volný pád raketoplánu tou nejpřijatelnější variantou kvůli rychlosti prostupu stratosférou, která dává těmto plátům právě nejvíce zabrat. Takže kdyby se tam ten raketoplán měl plácat několik hodin, moc by z něho nejspíš nezbylo.

No a atmosféra a její složení jako takové, řekněme se od země na Argon Prime moc lišit nemůže. Za prvé hustota a složení vzduchu je pro lidské a tudíž i Argonské plíce asi stejná, protože i když jako savci patříme k jednomu z nejpřizpůsobivějších druhů, nezvládli by jsme to jen za několik desítek let. Teda aspoň podle darvina :D A záření z vesmíru naše tělo taky bohužel "nedává" Na to máme ozón, i když ho kvapem ubívá :cry: a tudíž opět předpokládám, že Argon Prime má stejnou nebo aspoň velmi podobnou atmosféru jako země.

No a s tím jemně souvisí pohyb plavidla v atmosféře, využívajíce gravitace a vzdušných proudů, která se ale nenacházejí díky řídkosti vzduchu ve vyšších polohách atmosféry ( stratosféry ).

Mno celkově vzato, jenom tak na závěr a rámci diskuze, hned druhá nebo třetí mise v dějové lini X3, obsahuje i let na planetu i když pouze v doprovodném videu, a je to doslova několika minutový sešup. Ale to samozřejmě nic neznamená, to jenom tak.

Jinak, já to většinou celé napíšu a pak teprv odešlu, ale dneska se mi to tu nějak všechno stavělo na hlavu, ale dobře to dopadlo. Hlavně že to fungovalo :D

EDIT: Ve stratosféře samozřejmě jsou vzdušné proudy, ale ty jsem neměl na mysli, protože z hlediska aviatiky jsou naprosto nevyužitelné, protože dosahují rychlostí kolem několika set kilometrů v hodině
Last edited by Torgen on Tue, 30. Jan 07, 14:47, edited 1 time in total.

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Tue, 30. Jan 07, 14:38

Možná bych jen dodal, že je v textu zmíněno toto: "Jeho soused si však sklopil opěradlo, nasadil si přes oči masku na spaní a téměř okamžitě usnul."
I když to se zřejmě odvíjí od těch desíti hodin, tak je to tam zmíněno asi 2x. Je celkem zbytečné si lehnout na 10 minut. I na 1 hodinu by to asi za to nestálo pokud by nebyl člověk příliš unaven. Hlavně de asi o to si ukrátit ten dlouhý čas :wink:

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Tue, 30. Jan 07, 14:44

Moonman wrote:Možná bych jen dodal, že je v textu zmíněno toto: "Jeho soused si však sklopil opěradlo, nasadil si přes oči masku na spaní a téměř okamžitě usnul."
I když to se zřejmě odvíjí od těch desíti hodin, tak je to tam zmíněno asi 2x. Je celkem zbytečné si lehnout na 10 minut. I na 1 hodinu by to asi za to nestálo pokud by nebyl člověk příliš unaven. Hlavně de asi o to si ukrátit ten dlouhý čas :wink:
Jo já to taky tak beru. Sám sem si to vysvětlil asi tak, že kdybych to aplikoval na naše podmínky bylo by to asi takhle. Do atmosféry proniknu někde u Tokia, ale Prima City je někde dejme tomu jako Praha. Tudíž poletím několik hodin na Prahu a při možné velikosti Argon Prime to může být i 10 hodin. Šlo mi o to, že prostup atmosférou a její nebezpečnou vrstvou trvá pouze několik minut, i když se jedná o zhruba pásmo o šíři několik desítek km ( u naší země )

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Tue, 30. Jan 07, 15:13

Torgen wrote:Ano, opět máš pravdu a tvé vysvětlení dává smysl, ale :D ...... jen tak ať si taky trochu podiskutujeme. :roll:

Co se týče povrchu raketoplánu a sice křemíkových plátů, je právě volný pád raketoplánu tou nejpřijatelnější variantou kvůli rychlosti prostupu stratosférou, která dává těmto plátům právě nejvíce zabrat. Takže kdyby se tam ten raketoplán měl plácat několik hodin, moc by z něho nejspíš nezbylo.
Nemusím mít pravdu, jsou to jenom úvahy. Ale myslím si že postup atmosférou v nízkých rychlostech musí nutně znamenat extrémní tepelnou zátěž. 40 km atmosféry překonávané rychlostí okolo 100-200 km/h a úhlem řekněme 45 stupňů by nemělo působit velké zahřívání, ale trvalo by nejméně 30 minut. Tedy pokud vezmeme v úvahu fakt, že to zahřívání způsobuje tření ... jestě jsem neslyšel o závodním autě (které jezdí podobnou rychlostí), že by se mu nebezpečně zahříval povrch. K podobně pomalému sestupu se však nedá použít vztlak pod křídly ... je třeba využít jinou technologii.
Torgen wrote:No a atmosféra a její složení jako takové, řekněme se od země na Argon Prime moc lišit nemůže. Za prvé hustota a složení vzduchu je pro lidské a tudíž i Argonské plíce asi stejná, protože i když jako savci patříme k jednomu z nejpřizpůsobivějších druhů, nezvládli by jsme to jen za několik desítek let. Teda aspoň podle darvina :D A záření z vesmíru naše tělo taky bohužel "nedává" Na to máme ozón, i když ho kvapem ubívá :cry: a tudíž opět předpokládám, že Argon Prime má stejnou nebo aspoň velmi podobnou atmosféru jako země.
Nesouhlasím s tím, že by muselo být složení hodně podobné ... Měl by stačit podobný poměr nevázaného volného kyslíku a zbytek nějaké jiné neškodící plyny. Vždyť naše plíce dokážou využít kyslík i ze speciální kapaliny (používají potápěči na extrémní ponory).
Torgen wrote:Mno celkově vzato, jenom tak na závěr a rámci diskuze, hned druhá nebo třetí mise v dějové lini X3, obsahuje i let na planetu i když pouze v doprovodném videu, a je to doslova několika minutový sešup. Ale to samozřejmě nic neznamená, to jenom tak.
Řekněme si upřímně, příběhy Egosoft moc nezvládá (ne že bych tvrdil, že jsou slaboduché, ale ano).

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Tue, 30. Jan 07, 15:20

George Wills wrote:
Řekněme si upřímně, příběhy Egosoft moc nezvládá (ne že bych tvrdil, že jsou slaboduché, ale ano).
Tak na tomhle se určitě zhodnem :D a to ostatní bych uzavřel s tím, že je to přece jen scifi, a tudíž člověk do toho nesmí moc šťourat, vždyť jde především o zábavu a ne technické detajli :wink:

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Tue, 30. Jan 07, 15:58

Torgen wrote:
Tak na tomhle se určitě zhodnem :D a to ostatní bych uzavřel s tím, že je to přece jen scifi, a tudíž člověk do toho nesmí moc šťourat, vždyť jde především o zábavu a ne technické detajli :wink:
No kdybychom na tohle přišli hned, tak sme ušetřili jednu stránku na tomto postu :lol:

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Tue, 30. Jan 07, 16:07

Moonman wrote:No kdybychom na tohle přišli hned, tak sme ušetřili
jednu stránku na tomto postu :lol:
Ale forum už z principu slouží k diskuzi a ne k šetření stránek ... Ovšem jelikož tady není Mercenary a jelikož by nám stejně nerozuměl, tak je taková diskuze asi ne příliš polodná, že :wink:

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Tue, 30. Jan 07, 16:33

George Wills wrote: Ale forum už z principu slouží k diskuzi a ne k šetření stránek ... Ovšem jelikož tady není Mercenary a jelikož by nám stejně nerozuměl, tak je taková diskuze asi ne příliš polodná, že :wink:
To já samozřejmě vím. Jen sem se snažil vtipně reagovat na Torgenův příspěvek. Proto sem tam na konec taky dával :lol:
Připouštím že se mi to nepovadlo :oops:

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”