New Frontier - Mercenary - Kapitola 4

Moderator: DJ Die

Post Reply
User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

New Frontier - Mercenary - Kapitola 4

Post by George Wills » Mon, 29. Jan 07, 12:13

Kapitola 3 - Setkání s prezidentem
Kapitola 5 - Nyeshta

Kapitola 4 - Perseus

Transportní loď, kterou zajistil Creed, byla jedním z jeho vlastních modifikovaných plavidel a narozdíl od těch běžných, byla silně vyzbrojená. Interiér byl kompletně předělaný. Namísto vyrovnaných řad sedaček tam byly pohodlné křesla a pohovky rozmístěné před barem se stoličkami. V zadní části plavidla pak byly kajuty vybavené pro spaní.

Tor se rozvalil na jedné z pohovek a prohlížel si okolní vybavení. Oba Paranidi toho moc nenamluvili, jen si vzali své pití a posadili se kousek vedle. Creed se objevil až o chvíli později, protože ještě dával instrukce pilotům. V baru si vybral drink a zapadl do sedačky naproti Tora.

"Musíme si promluvit o obchodech." Oznámil Creed.

"Ano. Taky na tebe mám pár otázek." Horlivě s ním souhlasil Tor. Měl čas zamyslet se nad událostmi posledních dní. A taky když opět potkal Creeda, napadlo ho několik nových možných problémů.

"Dobře. Ptej se."

"Bude mě doprovázet mnoho stíhačů, převážně Boronské Piraně. Myslíš, že můžu od Splitů očekávat nějaké nepřátelské jednání." Zeptal se Tor a bylo znát, že má obavy.

"Ano." Odpověděl rychle Creed. Tor si rychle uvědomil, jak moc jimi žoldák opovrhuje a jak zhořkne a zjedovatí jeho hlas jen co zaslechne jméno této rasy. "Dávají si pozor na velké skupiny stíhačů na jejich území, zvláště pak v centrálních sektorech." Po chvilce ještě dodal, "Může to dojít tak daleko, že na tebe zaútočí jen proto, že tvoje skupina lodí bude vypadat jako útočná flotila."

Tor se snažil vyčíst něco víc z Creedova výrazu, "A je ještě nějaká jiná rozumná cesta?"

Creed se nějakou dobu rozmýšlel, než opatrně odpověděl, "Ano! Přes sektory Paranidů do Kazatelova útočiště a dál přes Široký příkop, Ianamus Zura a Zelenou šupinu se dostaneš až do Černého slunce."

"A jaká jsou možná rizika?" Tor cítil, že mu Creed neříká všechno.

"Sektor před Zelenou šupinu pořád ještě ovládají Xenoni." Odpověděl Creed pomalu a napil se.

"Xenoni!" Pronesl Tor nejistě. "To není dobré."

Creed si vzpomněl, že by měl vyslat pár svých lidí, aby v každém sektoru po této trase vypustili satelit a zmapovali tak pro Tora cestu. "Zatím ses tak daleko ještě nezatoulal, že mám pravdu?" Zeptal se Creed.

"Nejdál jsem byl v Rolkově odkazu." Povzdychl si Tor, "Ale co jsem slyšel, je trasa mezi branami v sektoru Xenonů vyčištěná."

Creed se jen pousmál, když si vzpomněl na poslední pokusy o vyhnání Xenonů z jednoho z jejich hlavních opevnění. "Různé rasy se o to pokoušely, ale Xenoni se vždy nějakým způsobem dostali zpět." Zamyslel se a po chvilce ještě dodal, "Divné ale je, že od prvního kontaktu s Khaaky se Xenoni poněkud uklidnili. Obchodní cesty přes jejich sektory nebyly už nějakou dobu přerušeny."

Tor poznal, že v Creedově hlase je skryta i obava, "Ano, ale jsou tam ještě někde?"

"Ano. Jen se stáhli dál od bran do hlubokého vesmíru." Creed se rozhlédl kolem, když sebou loď lehce škubla. To se uvolnily přistávací svorky a plavidlo se vydalo na cestu ze stanice.

Tor to moc nechápal, ale zajímalo ho to, "A máš ponětí proč?"

"Myslím, že vyčkávají a pozorují, jak to dopadne s Khaaky." Odpověděl Creed.

Tor se nad tím zamyslel a uznal, že by to tak mohlo být. Tak jenom pokrčil ramena, "Další problém jsou zásoby a nemyslím tím předměty každodenní spotřeby."

"Hmmm, pašování v okrajových sektorech je výnosné, ale radím ti, dávej si pozor na zboží, které Boroni nemají rádi. Vybudoval sis u nich slušnou pověst a byla by ostuda pokazit si ji nějakým neuváženým činem." Creed ukázal pohledem na dva Paranidy, "A naši přátelé tady taky mají přísná pravidla týkající se nelegálního zboží. Takže pokud chceš jejich neochvějnou loajalitu, buď opatrný."

"Neměl jsem na mysli nelegální zboží, spíše náhradní zbraně a štíty pro lodě a podobné věci." Opravil se rychle Tor.

"Tak na to obvykle mají dostatečnou kapacitu stíhači." Odpověděl Creed.

Tor úplně zapomněl na to, že i když jednotliví stíhači nemají moc velký nákladový prostor, dohromady to dělá víc, než několik stovek jednotek.

Nakrátko pocítili zrychlení plavidla, které však inertní tlumiče brzo vyrovnaly. To že vlastně letí poznali už jen podle jemného hučení iontových motorů, doprovázeného sotva postřehnutelnými vibracemi kabiny, které postupně úplně zmizely.

Tor přerušil ticho otázkou, "Kolik se ti podařilo sehnat pilotů?"

"Teď jich je dvacet, ale myslím, že jich budeš potřebovat ještě nejméně deset, možná i víc. Měl bys uvažovat o rozšíření své flotily o nějaké stíhače M5." Odpověděl Creed.

"A proč?" Zeptal se zvědavě Tor.

"Skupinka malých rychlých lodí může narušit kdejaký útok." Odpověděl znalecky Creed, "Navíc jsou vhodné pro průzkum a v případě, že bude komunikace mimo provoz, mohou utéct nepřátelům a doručit zprávu přes blokádu."

"Pro ten účel mám už dva Pegasy." Zareagoval na to opatrně Tor.

"Výborné pro zprávy a průzkum, ale ne příliš dobré v boji. Zvládnout takovou rychlou M5, na to musí být opravdu velmi dobrý pilot." Poznamenal Creed.

Rozhovor utichl a tak Tor vyhlédl z jednoho z bočních oken na Argon Prime. Bylo těžké odhadnout, jak rychle teď letí. Z přestupní stanice už byl jen zmenšující se flíček, odrážející sluneční světlo. Za několik hodin by měli dorazit do obchodní stanice, kde přestoupí na transport zpět do jeho továrny, do jeho domova.

Creed si zašel pro další drink, "Tore je jedna věc, za kterou tě musím pokárat." Nemluvil příliš nadšeně. "Přišel s tím pan Belign, ale já raději nepoužiji jeho slova. To, že využíváš veřejnou dopravu je kapánek riskantní."

Tor na něho pohlédl s překvapeným výrazem, "Proč?"

"Pořád po tobě jdou Bloodheartové a řekněme si upřímně, že tvůj výlet na Argon Prime na oficiální setkání se dal docela slušně předpokládat. Kdykoliv během tvé cesty mezi obchodní stanicí a městem Prima City a zpět ses plně vystavil případnému vrahovi." Creed se na Tora přísně zahleděl, "Ačkoliv, jak to vidím já, zamíchala se do toho i politika a pochybuji, že by se Feran vzepřel svým pánům a troufnul si teď na tebe."

"Myslíš si, že mě opravdu mohl zabít?"

"Kdyby to nebylo v přímém rozporu se zájmy Splitů v nových sektorech, tak nepochybně ano." Prohlásil Creed a po chvilce dodal, "A mimochodem, někdo ti zezadu na krk napsal 'PŘÍŠTĚ'."

Tor najednou ucítil, jak mu mráz přeběhl po zádech.

"Jak říkám, v centrálních sektorech je to hlavně o politice. Ale jakmile překročíš Černé slunce, situace se výrazně obrátí. Tady se obchodníci musejí chovat civilizovaně. Ale tam půjde v první řadě o zboží a kartely budou bojovat o kontrolu trhu." Prohlásil Creed, "To je taky jeden z důvodů, proč licence od prezidenta dostávali převážně začínající soukromníci jako jsi ty na úkor velkých společností."

"Nemyslíš si ale, že to něco vyřeší, že?" Zeptal se potichu Tor, když se snažil nenápadně vyčistit nápis vzadu na svém krku. Creed nalil do sklenice vodu a podal mu ji i s ubrouskem.

"Je až neuvěřitelné, kolik se ztratí náklaďáků díky aktivitám pirátů." Odpověděl Creed a po očku sledoval, jak se Tor snaží očistit si krk. "Tohle všechno ti říkám jen proto, abys na to byl připravený. Seznam tvých nepřátel a možných nepřátel je velice dlouhý, takže by sis měl sehnat obchodní partnery ihned, jak tam dorazíš. A jestli ti mohu doporučit, umísti znak Spolku válečných veteránů do rohu loga tvých stanic."

Tor opět namočil ubrousek do vody a drhnul si s ním svůj krk, "A myslíš, že to pomůže?"

"Není to zaručené, ale mělo by to odradit většinu majitelů kartelů. Kterémukoliv z nich bych dokázal život slušně znepříjemnit." Pronesl po pravdě Creed.

Tor se natočil zády a zeptal se, "Už je to pryč?"

"Ano." Odpověděl Creed. Vrátil se k baru, dopil svou skleničku a prohlásil, "Měl jsem dnes dlouhý den. Takže mě, doufám, omluvíš. Jdu se trochu prospat." A zamířil dozadu ke kajutám.

Tor si zašel pro pití. Potom vytáhl svůj technický zápisník a opět se usadil. Připojil se k ovládání své stanice a pustil se do pročítání posledních hlášení o zásobách a převodech kreditů. Nějakou dobu se zabýval i prohlížením seznamu věcí, které musí dopravit do okrajových sektorů.

Vzpěrači v Omicron Lyrae už byli připraveni, dva z nich po okraj naplnění energetickými články. Další dva měli naložen široký sortiment zásob, jídla, lékařského vybavení a zařízení pro údržbu lodí i stanice.

Tor si ten seznam kriticky prohlížel a začal pochybovat, jestli bude těch zásob dostatek. Když tak ten seznam procházel a přemýšlel o posledním rozhovoru s Creedem, začal mít silné nutkání zavolat Caranu Belignovi a prezidentskou kancelář, že si to všechno rozmyslel.

Odložil technický zápisník na stranu a chytil se za hlavu. Jeho sen stát se majitelem stanice se stal skutečností, ale za mnohem větší cenu, než si kdy dokázal představit.

A ještě horší bylo, že dostal licence na další stanice. Cítil se tím tak nějak poctěn a to i přes Creedovo zhodnocení všech možných nebezpečí a rizik. 'Snad by bylo lepší, kdybych ani netušil, na co tam můžu narazit!' Pomyslel si hořce a povzdechl. Na druhou stranu 'být varován znamená být připraven', ale ani to ho moc neuklidnilo.

Vypnul zápisník a šel prozkoumat, co všechno bar vlastně nabízí. Věděl, že by neměl moc pít a po několika malých skleničkách se vydal do zadní části plavidla, najít si prázdnou kajutu.

Vešel do jedné z nich a natáhl se na lehátko. Během chvilky usnul neklidným spánkem.

Najednou zase seděl v raketoplánu, mířícímu k přestupní stanici. Tentokrát však byl vzhůru a rozhlížel se kolem sebe. Obsluha roznášela pití a vesele se bavila s pasažéry. Otočil se, aby si prohlédl svého souseda a ztuhl.

Byl zahalený ve stínu. Vytřeštil oči a chtěl vykřiknout, ale z jeho otevřených úst nevyšel ani hlásek. Pozoroval třpyt oceli zákeřně zubaté dýky, která se blýskala ve světlech kabiny.

Chtěl se vyprostit ze sedačky, avšak jeho bezpečnostní pásy nešly rozepnout. Zoufale se rozhlížel kolem, ale zdálo se, že si ho nikdo nevšímá. Členové posádky tam jen tak stáli, bavili se s pasažéry a něčemu se smáli.

Podíval se zpět, v očích paniku a srdce mu bilo, jako o závod. Už i on sám byl zahalen ve stínu a dýka se k němu pomalu, až groteskně a zároveň nekompromisně blížila.

Jakmile začala pronikat do jeho těla, trhl sebou vpřed, když s ním zatřásl jeden z Paranidů, který ho budil. "Špatné sny?" Zeptal se hlubokým hlasem, jaký měla většina Paranidů, se kterými kdy mluvil. Protřel si oči, protáhl se a spustil nohy z lehátka.

Torovo srdce neskutečně bušilo. Přikývl, zatímco se snažil dýchat pomalu a klidně.

"Právě jsme dorazili." Oznámil mladý Paranid.

Tor vzdychl a přikývl, jakože rozumí. Ještě jednou se protáhl, než se postavil. Paranid se otočil a opustil jeho kajutu, zatímco zavolal do chodby, "Už je vzhůru."

Odpověděl mu Creedův hlas, "Dobře. Oba máte svoje instrukce. Vezměte pana Gralla zpět na jeho stanici a mějte oči otevřené, dávejte pozor na možné problémy. Ne že bych nějaké ještě očekával."

Tor si rychle opláchl ruce a obličej, aby se osvěžil a smyl poslední známky ospalosti. Sprchu odložil, za několik Mizur by měl být na své stanici a tam bude mít k dispozici i čisté oblečení. Když opustil kajutu, dozvěděl se od dvojce trpělivě čekajících Paranidů, že Creed už je pryč.

"Připraven?" Zeptal se stroze mladší Paranid.

"Veďte mě." Odpověděl Tor, když si vzal kufřík a zápisník. Mladý Paranid šel první a otevřel dveře plavidla. Rychle se rozhlédl po přistávacím prostoru a dal Torovi signál, že ho může bezpečně následovat. Tor si až teď uvědomil, jak velkou výhodou je jejich třetí oko. Uvažoval, jestli vidí víc než normální oči.

Poslední šel starší Paranid, který za sebou zavřel dveře transportní lodě. Jakmile vykročili, ozval se varovný zvuk, oznamující pět Sezur do odletu plavidla a uvolnily se přistávací svorky.

Cestou do obchodní části přistávacího prostoru šli velmi rychle a Torovi to připadalo spíše jako běh. S lehkým překvapením si všiml, že přitahují zvědavé pohledy obchodníků a personálu stanice. Když sestupovali proskleným výtahem, uviděl dva zaparkované Perseusy, obklopené skupinou zvědavců. Oba jeho společníky to evidentně trochu rozladilo, ale nekomentovali to. Zdálo se, že dav se neustále obměňoval. Někteří odcházeli, zatímco se na jejich místo tlačili noví.

Tor si uvědomil, že tyto lodě jsou v této části vesmíru stále velmi vzácné a na chvíli měl obavy. Tím, že je sem dostal, nabídl lákavou příležitost možným zlodějům. Dveře výtahu se otevřely a oni opět vyrazili na rychlý pochod. Když se přiblížili k hloučku zvědavců, Paranid vpředu zavolal, "Uvolněte cestu!"

Lidé se otáčeli, tlačili se na strany a vytvořili tak v davu volný koridor. Tor zaslechl nějaké šeptání a všiml si, že někteří na něho ukazují, protože ho poznali. Sklopil hlavu, nechtěl zbytečně přitahovat pozornost. Mladší Paranid přistoupil k prvnímu z Perseusů a přiložil dlaň na snímač. O chvilku později se venkovní vzduchotěsné dveře poskládaly na stranu. Mávl na Tora, aby ho následoval dovnitř.

Starší Paranid se otočil a odešel k druhé lodi. Sotva venkovní dveře za Torem zaklaply, otevřely se vnitřní. Tor vešel dovnitř a ztuhl. Z jednoho ze sedadel pilotů pomalu vstával nějaký Paranid a mířil na Tora pistolí.

"V pořádku Tolotomancku, to je pan Grall." Oznámil rychle Torův doprovod.

Na Tolotomanckově tváři se objevil široký úsměv, když opatrně schovával svou zbraň, "Vítám vás na palubě, pane Grall."

"Děkuji." Odpověděl opatrně Tor.

Oba Paranidi se vrátili do kokpitu. Tolotomancke zabral místo pilota, zatímco se mladší Paranid posadil na pozici druhého pilota. Tor krátce zatřásl hlavou a v duchu si vynadal. Potom se lehce dotkl ramene Paranida, který ho sem doprovázel. "Omlouvám se, ale nemohu si vzpomenout na vaše jméno."

Druhý pilot se ohlédl a poznamenal, "Ještě jste se neptal. Já jsem Lomasmanckebal."

Tor zavřel oči a pokoušel se zapamatovat si to jméno, "A nebude vadit, když vás budu oslovovat jen Lomas?"

Lomasmanckebal se nad tím zamyslel, zatímco Tolotomancke dělal předletovou přípravu a vyžádal si povolení k odletu, "Vy Argoni máte s našimi jmény vždycky problémy." Poznamenal, "Lomas bude stačit." A obrátil svou pozornost zpět k ovládacímu panelu.

Tolotomancke se otočil k Torovi, "A mě můžete říkat Tolo."

Přistávací svorky se uvolnily a kontrolu nad plavidlem převzal naváděcí systém stanice. Druhý Perseus byl už na cestě k venkovním vratům základny.

Tor si pozorněji prohlédl kokpit, rozmístění umožňovalo ovládání všech prvků jedním pilotem, zatímco druhý pilot vše jistil. V praxi to znamenalo, že prováděl taktickou činnost a staral se o záložní systém ovládání pro případ, že by se něco stalo s pilotem nebo primárním řízením.

Když absorboval všechny detaily, obrátil svou pozornost do zadní obytné části. Musel se usmát a uznale pokýval hlavou. Bylo tam všechno, co si jen dokázal představit, jen to vypadalo o hodně lépe, než očekával. Jedna věc mu v posledních měsících hodně chyběla. A to cestování vesmírem v roli pilota. Měl ale tolik vyřizování na stanici, že mu na to prostě nezbýval čas. Tor si uvědomil, že by si měl doplnit pilotní licenci i pro tuto kategorii stíhačů.

Usadil se v zadní části lodě a znova se důkladně rozhlédl po detailech, "Máte tady něco malého na zub?" Zeptal se.

"Bohužel nic, co by chutnalo i Argonům." Odpověděl Tolotomancke.

Tor si povzdechl a pokračoval v prohlídce. Cesta byla pohodlná a krátká. Sotva se Tor seznámil s rozmístěním vybavení a nábytku v zadní části, šli na přistání. Vrátil se k pilotům a sledoval zeleně blikající, přistávací navigační světla, mířící k nim od vrat stanice. Jakmile byli uvnitř, pocítil jasný pocit úlevy, že je opět doma.

Oba Perseusy přistály v zabezpečené části stanice. Tor si všiml, jak je tam najednou plno. Parkovaly tam i nové Piraně z loděnice v Hranici království. Stíhači určení k ochraně stanice byly najednou výrazně v menšině.

Otevřely se vnitřní i venkovní dveře a Tor vystoupil s kufříkem v ruce. Před lodí počkal na Lomasmanckebala a Tolotomancka a oběma poděkoval, než se vydal k výtahu, který ho dopravil přímo do řídícího centra. Dál už pokračoval pěšky přímo do svého soukromého bytu.

Za méně než půl stazury seděl svěží ve své kanceláři. Jeho sekretářka mu přinesla podnos s ještě horkým jídlem. Vzhlédl od obrazovky a mile řekl, "Děkuji, Beleo." A ještě přidal úsměv, než se opět vrátil k displeji.

"Pane?" Nesměle ho oslovila.

Tor se na ni překvapeně podíval, "Ano, Beleo?"

Vypadala dost nerozhodně, "Když teď odcházíte do okrajových sektorů, zajímalo mě, jestli nebudete potřebovat sekretářku?"

Tor se na ni zamyšleně zahleděl. Už se rozhodl, koho z této továrny vezme sebou. A asi proto ho ta otázka tolik překvapila, že na ni nedokázal okamžitě odpovědět. Setkal se s jejím tázavým pohledem.

"Vy se hlásíte dobrovolně?" Zeptal se opatrně Tor.

"Ráda tam s vámi budu pracovat, pokud budete chtít." Pronesla hrdě.

"Beleo, prosím, posaďte se." Ukázal ji na jednu ze sedaček a sám pomalu vstal od pracovního stolu.

Byla poněkud zmatená, ale přikývla a posadila se. Tor přemýšlel, jestli by ji neměl nabídnout nějaký silnější drink, protože cítil, že možná i on sám bude něco podobného potřebovat. Nakonec se však usadil na sousední pohovku.

Kratičký čas, který mu zabrala cesta od stolu využil, aby si rozmyslel jak začne, "Beleo. Ty nové stanice nejsou to, jako co by se na první pohled mohly jevit." Všiml si jejího nechápavého výrazu a upřesnil to, "Abych byl upřímný, jde o test reakce Khaaků. Oni se, zdánlivě, vzdali několika sektorů a potom úplně zmizeli. Nikdo neví, zdali je to akt velkorysosti nebo past." Nadechl se, "Takže jsem zatím opatrný a beru sebou jen opravdu nezbytně nutný personál pro provoz továren. A samozřejmě taky stíhače, kteří se pokusí ochránit moje investice." Podíval se na ni a očekával nějaké otázky týkající se Khaaků. Byl však rád, že se na nic nezeptala.

"Pokud tam půjde vše podle plánu, vrátím se sem. Toto je můj domov a pro ty ostatní stanice najmu provozní ředitele, aby na ně dohlíželi." Nasadil uklidňující úsměv. "Pokud však chcete pracovat v okrajových sektorech, až tam bude zajištěna dostatečná bezpečnost, klidně můžete. Samozřejmě vás tady nemohu držet násilím, rozhodnutí je jen na vás." Podpořil své tvrzení úsměvem.

I Belea mu oplatila milý úsměv, "Děkuji vám."

Tor se pokusil změnit téma, "Trápí vás ještě něco dalšího?"

"Ne!" Hbitě odpověděla a dodala, "Je mi ctí s vámi pracovat. Jsem tady už několik měsíců a dříve jsem pracovala i v mnoha jiných továrnách, ale vy jste ten nejlepší šéf, jakého jsem kdy měla."

"Děkuji. Ale já se necítím jako zrovna nejlepší šéf." Poznamenal Tor. Usmál se a cítil jak mu rudnou uši. Sklopil zrak a pokoušel se ukrýt, jak zčervenal. Doposud ho ani nenapadlo ptát se svých zaměstnanců, co si myslí o tom, jak řídí tuto stanici. Zdálo se, že v posledních měsících běží všechno v pohodě, ale neměl nejmenší představu, jak je na tom ve skutečnosti motivace jeho zaměstnanců.

"Jste jediný, který se mnou zachází, jako se sobě rovnou." Pronesla upřímně.

Tor se zahleděl ke stropu. Představil si, jak se asi chovají ostatní majitelé stanic ke svým zaměstnancům a vůbec se mu ta představa nelíbila. "To, že jsem šéf ještě neznamená, že bych nemohl respektovat své podřízené. Takže kdybych se k vám někdy choval jinak, než jako k sobě rovným, řekněte mi to."

Belea se usmála a Tor pokračoval, "Bohužel mi tady chladne oběd, takže pokud na mě nemáte nic dalšího, rád bych se do něho pustil." Nevěděl, kam by měl dál rozhovor nasměrovat, aby to neskončilo u příliš osobních věcí a tak se raději pokusil ho ukončit.

Belea se otočila k podnosu a rychle vstala, "Ach ne, pane. Promiňte mi, že jsem vás připravila o tolik času." Omlouvala se Belea, otočila se a zamířila ke dveřím.

"Beleo?" Zavolal na ni naoko káravým hlasem Tor.

Zarazila se, "Ano, pane?"

"Díky, za vaši podporu, hodně to pro mě znamená." Pronesl Tor a usmál se.

Belea se mu zahleděla do očí a opětovala úsměv, "To je v pořádku." Potom opustila místnost a dveře se za ní zavřely.

Tor došel k baru a vzal si velkou sklenici. Naplnil ji lehkým pivem z lahve. Pořádně se napil a promluvil jen tak do prostoru, "Sweety, můžeme si promluvit? Jen my dva."

Zvukové tlumící pole pohltilo veškeré zvuky z okolí jeho kanceláře. "Vypadá to, že jsi pochytil část Creedovy osobnosti." Pronesla cynickým hlasem.

"Díky, přesně tohle jsem potřeboval slyšet." Odpověděl sarkasticky Tor. "Tak co si myslíš o celé té Khaacké záležitosti?"

"Já osobně do toho nepůjdu." Odpověděla Sweety.

"A co když tě prostě vezmu s sebou? Stačí, když vytáhnu tvůj čip z ovládacího panelu." Poznamenal Tor a škodolibě se usmíval.

"Zkus se k tomu panelu jen přiblížit a předvedu ti, jak rychle dokáže ventilace odsát veškerý vzduch ze stanice!" Zareagovala na to ostře Sweety.

Tor si nevšímal toho výhružného hlasu a poznamenal, "Budu dělat, že jsem to neslyšel. Je nějaká šance, že bys mi pomohla, když tě o to slušně požádám?"

"Se sekretářkou nebo s okrajovými sektory?" Zeptala se Sweety.

"S okrajovými sektory." Upřesnil rychle Tor.

"Škoda. Kdyby šlo o sekretářku, stačilo by otevřít venkovní vrata." Zavtipkovala Sweety. "Pokud je moje analýza informací o Khaacích správná, pak má Creed pravdu a budeš potřebovat nějakou výhodu a nejsem si jistá, že ty Perseusy budou dostačující. V každém případě jsou ty lodě od Paranidů pouze pronajaté, nikoliv koupené."

Tor vypadal překvapeně, "Cože?"

"Vyúčtování, které od nich přišlo je za pronájem lodí a musím říct, že je to mnohem levnější, než kdyby ses je pokusil koupit." Prohlásila Sweety. "Ačkoli to zároveň snižuje pravděpodobnost, že se budou motat kolem, když půjde opravdu do tuhého."

"Sweety, ale já potřebuji nějakou skutečnou výhodu! Všechno, co jsem doposud o Khaacích slyšel mě vede k přesvědčení, že setkání s nimi nemůžeme přežít." Poznamenal Tor hořce a odstrčil sklenici s pivem.

"Ve spodní přihrádce tvého pracovního stolu je krabice s čipem, na kterém je moje kopie a zašifrovaný datový dekodér Ghojo. Bude pasovat do tvého zápisníku." Odpověděla Sweety. "Hlavně ho, prosím tě, někde neztrať!"

"Děkuji." Odpověděl Tor. "Kolik zásob tady ještě nedorazilo?"

"Podle mých informací je tady přibližně padesát procent zboží. Ale bude pro tebe rychlejší, když ten zbytek naberete po cestě." Prohlásila Sweety.

"To zní, jako když se mě chceš už zbavit." Předstíral podrážděný hlas Tor.

"Stejně jsme se spolu v poslední době moc často nebavili." Odpověděla na jeho narážku Sweety.

Tor odložil sklenici a tvářil se sklesle, "Omlouvám se, je toho hodně, o čem bychom si měli promluvit."

"To mi povídej. Myslím, že nějaký čas strávený ve volném prostoru by ti pomohl se odreagovat." Odpověděla laskavě Sweety.

"Klidně bych mohl hledat ještě nějaké další omluvy, ale sestavení stanice trvá docela dlouhou dobu a já bych měl rád alespoň jednu hotovou dřív, než se Khaakové rozhodnou vrátit." Tor došel k jednomu z křesel a usadil se. "Ale máš pravdu. Měli bychom spolu strávit nějaký čas v kokpitu lodě jako dřív." Zamyslel se a dodal, "Užili jsme si hodně legrace a dobrodružství."

"Jsem pouhá umělá inteligence, takže nedokážu pochopit, jak souvisí téměř se nechat zabít s legrací a dobrodružstvím." Zareagovala podrážděně Sweety.

"Řekni, nenudíš se někdy, když jenom přikazuješ lodím, do které továrny mají letět?" Zeptal se Tor aniž by odpověděl na její předchozí narážku a pokoušel se jí vysvětlit, co to jsou emoce. Navíc ji podezříval, že to moc dobře chápe, ale baví ji zatahovat ho do podobných vysvětlování.

"Zaměstnává to některé z mých podprogramů. A navíc já nudu ani neznám." Odpověděla Sweety.

"Jasně, ale nevyužíváš naplno svůj potenciál. Jsi navržena pro ovládání stíhače a zvládání rychle se měnících situací a ne pro nezáživné obchodování." Poznamenal Tor.

"Snad, ale je to uklidňující." Odpověděla.

Tor změnil téma rozhovoru, "Během dvou dnů shromáždím všechny stíhače a vyrazíme na cestu. A tak mám teď silný pocit, že bychom si měli vážně promluvit."

"Právě teď spolu mluvíme." Prohlásila Sweety, "O čem konkrétně si chceš promluvit?"

"Pořád ještě přesně nechápu, co ten dekodér Ghojo vlastně umí." Tor mluvil potichu, jakoby je někdo mohl slyšet a ještě dodal, "Ta cizí umělá inteligence ti něco přidala. Změnila ses, jen nevím jak."

"Ano Tore, změnila jsem se a jistá část mého kódu je ti vděčná, že jsi mě nepředal tajné službě, když jsi na to přišel." Pronesla Sweety mírně.

"Poděkovat bys měla Bilyzonus." Prohlásil Tor a chvíli zamyšleně mlčel, "A taky Creedovi." Před očima se mu promítla celá série událostí i s Creedovým prohlášením, že je jeho dlužníkem. Za několik posledních měsíců poznal Creeda lépe a vzniklo mezi nimi přátelství. Ale na krátký okamžik získal pocit, že Creed něco tuší o tom, že Sweety má nějaké tajemství, sám ale nedokázal přijít na to jaké. A tak občas zkoušel, jestli mu to Tor neprozradí. Nakonec však tuto myšlenku zavrhl, protože Creed nikdy nemluvil o události s cizincem. Přesto se raději zeptal, "Sweety, nepokusil se tě Creed tehdy zapnout nebo jinak získat přístup ke tvým souborům?"

"Ne, proč?" Zeptala se.

"Jen mám takové tušení, že se nějak dozvěděl o dekodéru Ghojo." Odpověděl Tor.

"Ode mě ne." Zareagovala na to, "Ale Creed je, jak to přesně vyjádřit, velmi inteligentní a mazaný. Myslím si, že právě proto je považován za tak nebezpečného."

"Blbost. Je považován za nebezpečného, protože při zabíjení lidí nemá žádné výčitky." Prohlásil sebevědomě Tor.

"V tom případě ti doporučuji, aby sis ho nikdy neznepřátelil." Poznamenala Sweety.

Tor pořád ještě přemítal o události s cizincem, "Nikdy jsem neměl odvahu se zeptal, ale co se ti vlastně tehdy přihodilo?"

"Myslím, že tě teď spíš zajímá, kolik tě celá ta akce bude stát a jak rychle nahradím ty náklady." Tentokrát to byla Sweety, kdo změnil téma rozhovoru.

"Ne, co mě opravdu zajímá je, co se s tebou stalo." Zeptal se znova Tor, ale věděl, že se odpovědi stejně nedočká. Postavil se a odešel ke svému pracovnímu stolu.

"Odhaduji, že při nepřetržitém provozu všech šesti nákladních lodí, nahradím náklady během tří Wozur." Prohlásila Sweety.

"Výborně. A mohla bys přidat doprovod stíhačů ke všem náklaďákům? A připočti to k dosavadním nákladům." Požádal ji Tor a otevřel spodní zásuvku stolu. Uvnitř byla malá černá krabička označená vykřičníky. Vytáhl krabičku a opatrně ji položil na stůl.

"Kolik stíhačů?" Zeptala se Sweety.

"Ty jsi taktická umělá inteligence, tak mi to řekni." Zareagoval na to Tor.

"Jasně." Odpověděla na to Sweety a za okamžik pokračovala, "Při současné aktivitě pirátů a nákladních lodí, doporučuji nejméně dva stíhače třídy M4 ke každému transportu."

Tor vytáhl pojistky a odklopil víko krabice. Potom sundal zadní kryt technického zápisníku a umístil čip do patice pro umělou inteligenci. "To znamená dalších dvanáct lodí a přibližně šest a půl miliónů kreditů."

"A měl bys najmout další žoldáky." Dodala Sweety.

"Hmmm." Tor věděl, že tohle je ta levnější varianta.

Sweety pokračovala, "Pokud můžu upozornit, když koupíš dalších dvanáct stíhačů, přesáhne tvoje soukromá armáda šedesát stíhačů. Na soukromníka je to velká bojová síla a pan Belign by tě mohl požádat, abys ten počet snížil."

"To by mohl, ale ta síla bude roztroušená. Myslím si, že by ho to znepokojovalo pouze v případě, že by ti stíhači byli pohromadě na jedné stanici." Odpověděl Tor, zapnul technický zápisník a zeptal se, "Takže jsi připojená?"

"Ano." Odpověděla Sweety ze zápisníku. "Budu připojená, dokud budeme propojení komunikačním kanálem. Budu vědět přesně to, co ví ten zápisník. A když se náhodou komunikace přeruší, stále budu schopná ti pomáhat."

"Paráda. Takže já teď svolám jednotky a rozdám příkazy!" Pronesl Tor tak oficiálně, jak jen to dokázal a pomyslel si 'Tak to právě začíná'.

Konec kapitoly
Last edited by George Wills on Wed, 21. Feb 07, 10:02, edited 9 times in total.

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Re: New Frontier - Mercenary - Kapitola 4

Post by DJ Die » Mon, 29. Jan 07, 12:48

George Wills wrote:Transportní loď, kterou zajistil Creed byla jednou z jeho vlastních modifikovaných plavidel a narozdíl od těch běžných byla silně vyzbrojená.
tady by spis melo byt jednim nez jednou protoze se to vztahuje k tem upravenym plavidlum
George Wills wrote:Creed se nějakou dobu rozmýšlel, než opatrně odpověděl, "Ano! Přes sektory Paranidů do Kazatelova útočiště a dál se přes Široký příkop, Ianamus Zora a Zelenou šupinu dostaneš až do Černého slunce."
mas tu preklep ten sektor se jmenuje Ianamus Zura
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Mon, 29. Jan 07, 13:42

A Creed se objevil až o chvíli později, - To "A" je tu zbytečné, když je to nová věta.
Tor se snažil vyčíst něco víc s Creedova výrazu, "A je možná ještě nějaká jiná cesta?" - "víc z ...". To "možná" mi tu nesedí. "A je ještě nějaká jiná cesta?"
Přes sektory Paranidů do Kazatelova útočiště a dál se přes Široký příkop, Ianamus Zora a - bez "se" : "a dál přes". "Ianamus Zura" v názvu je "u".
Creed nalil do sklenice vod a podal mu ji i s ubrouskem. - "vodu" ...
Chtěl se vyprostil ze sedačky, - "vyprostit" ....
Oba jeho společníci to evidentně trochu rozladilo, ale nekomentovali to. - "společníky" ....
Tor si uvědomil, že tyto lodě jsou této části vesmíru stále velmi vzácné a na chvíli měl obavy. - tyto lodě jsou "v" této části vesmíru .....

Super počteníčko. Už se těším na pokračování. Sem se do toho tak zažral, až sem měl chvíli pocit, že tam jsem s Torem i já. Jen doufám, že to nejsou prvotní příznaky šílenství :oops:

FVZ
Posts: 260
Joined: Wed, 16. Aug 06, 22:49

Post by FVZ » Mon, 29. Jan 07, 14:58

Creed podal Torrovi vod a ubrousek. Má tam bejt vodu

User avatar
StandaJunior
Posts: 189
Joined: Mon, 2. Jan 06, 10:29

Post by StandaJunior » Mon, 29. Jan 07, 15:50

Moonman wrote: Super počteníčko. Už se těším na pokračování. Sem se do toho tak zažral, až sem měl chvíli pocit, že tam jsem s Torem i já. Jen doufám, že to nejsou prvotní příznaky šílenství :oops:
No tak aspoń nejseš sám :wink:

Lord D
Posts: 181
Joined: Fri, 24. Nov 06, 19:59
x3

Post by Lord D » Tue, 30. Jan 07, 10:24

Moonman wrote:A Creed se objevil až o chvíli později, - To "A" je tu zbytečné, když je to nová věta.
souhlasím. to "A" mi tam taky nesedí

jinak všechny chybky co jsem našel jsou tu již zmíněny. snad bych upravil jedno slovíčko:
Tor si ten seznam kriticky prohlížel a začal pochybovat, jestli bude těch zásob dostatek. Když tak ten seznam procházel a přemýšlel o posledním rozhovoru s Creedem, začal mít silné nutkání zavolat Caranovi Belignovi a prezidentskou kancelář, že si to všechno rozmyslel. = ... nutkání zavolat Caranu Belignovi a prezidentskou ...

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Wed, 31. Jan 07, 12:06

4. kapitola je celá ... a v další už začne akce :wink:

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Wed, 31. Jan 07, 13:16

Jedna věc, která mu v posledních měsících hodně chyběla, byla cestování vesmírem v roli pilota. - zní mi to poněkud zvláštně. Co třeba : Byla však jedna věc, která mu v posledních měsících hodně chyběla. A to cestování vesmírem v roli pilota.
Otevřely se vnitřní i venkovní dveře a vystoupil Tor s kufříkem v ruce. -
Otevřely se vnitřní i venkovní dveře a Tor vystoupil s kufříkem v ruce. Nevím proč ,ale příde mi to tak přirozenější.
Jeho sekretářka mi přinesla podnos s ještě horkým jídlem.- Nejsem si teda jist zda by bylo vůbec možné, aby ho donesla právě tobě :roll: Asi spíše "mu".
"Ráda tam s vámi budu pracovat, pokud bude chtít."-"budete" ....
A nikdo není, zdali je to akt velkorysosti nebo past. - "neví", ....
Tor se posil změnit téma, - "pokusil" ...
ale neměl nejmenší představu, jak na tom je ve skutečnosti motivace jeho zaměstnanců. - opět může to tak být, ale takto mi to zní o něco přirozeněji : ale neměl nejmenší představu, jak je na tom ve skutečnosti motivace jeho zaměstnanců.
Bela se usmála a Tor pokračoval, - nevím zda to zde byl záměr, ale mělo by tam být : "Belea" ...
takže pokud na mě nemáte nic dalších, - "dalšího" ....
Naplnil ji z lehkým pivem z lahve. - to první "z" tam nepatří.
Myslím, že nějaký čas strávený ve volném prostoru by ti pomohl odreagovat se. - Myslím, že nějaký čas strávený ve volném prostoru by ti pomohl se odreagovat. "nebo aby ses odreagoval". Zní mi to víc česky.
Tor se došel k jednoho z křesel a usadil se. - Tor došel k jednomu z křesel a usadil se.
TOr pořád ještě přemítal o události s cizincem, - "Tor" ....

Skoro mám pocit, že se ze mě stává pěkný rýpal :oops:

Lord D
Posts: 181
Joined: Fri, 24. Nov 06, 19:59
x3

Post by Lord D » Wed, 31. Jan 07, 15:13

Tolotomancke = Tolotomanck (raději bych psal Tolotomanck. Nevím ale jak je to v psáno v originále takže nemůžu soudit co je správně.)

Když absorboval všechny detaily, obrátil … očekával. Jedna věc, která mu v posledních měsících hodně chyběla, byla cestování vesmírem v roli pilota. =… chyběla, bylo cestování vesmírem … (souhlasím s tvou verzí překladu, jen bych tam změnil osobu ve slově byla – byla=myšleno ke slovu „chyběla“, bylo=myšleno k činnosti „létání“)

Cestou od stolu získal nějaký čas, aby … zmizeli. A nikdo není, zdali je to akt velkorysosti … = … zmizeli. Nikdo neví, zdali je to akt velkorysosti … (vypustil bych z toho to „A“ a přepokládám že tam má být místo „není“ slovo „neví“)

*** Ostatní chyby, které jsem našel, už tu jsou uvedeny ***

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Wed, 31. Jan 07, 15:42

Moonman wrote:Skoro mám pocit, že se ze mě stává pěkný rýpal :oops:
To patří k věci :D
Všichni si už jistě všimli, že já jsem taký rýpal a jsem na to hrdý :twisted: :roll:
Lord D wrote:Tolotomancke = Tolotomanck(raději bych psal Tolotomanck. Nevím ale jak je to v psáno v originále takže nemůžu soudit co je správně.)
Tolotomancke je jeho originál jméno a problém je, že pořádně nevím, jak ho správně skloňovat a jestli vůbec ... je to věčný problém ...
To že například neskloňuji Bilyzonus docela slušně prošlo ... ale u tohoto jména prostě nevím ... počkám, co na to můza, až nějakou potkám :wink:
Last edited by George Wills on Wed, 31. Jan 07, 15:55, edited 1 time in total.

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Wed, 31. Jan 07, 15:52

George Wills wrote:
Lord D wrote:Skoro mám pocit, že se ze mě stává pěkný rýpal :oops:
To patří k věci :D
Všichni si už jistě všimli, že já jsem taký rýpal a jsem na to hrdý :twisted: :roll:
Moonman wrote:Tolotomancke = Tolotomanck(raději bych psal Tolotomanck. Nevím ale jak je to v psáno v originále takže nemůžu soudit co je správně.)
Nevím jak se ti to povedlo, že zpráva pro mne je nadepsána pro Lorda D a naopak.
Jinak původně jsem to taky chtěl napsat takto: chyběla, bylo cestování vesmírem . Nicméně to pořád neznělo úplně dobře :wink:

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Wed, 31. Jan 07, 16:06

Opraveno a opraveno ...

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Wed, 31. Jan 07, 16:49

Aauuuuhh.....tak tomu říkám rychlost :wink:
Snad se tedy brzy dočkáme pokračování :roll:

Lord D
Posts: 181
Joined: Fri, 24. Nov 06, 19:59
x3

Post by Lord D » Fri, 2. Feb 07, 13:50

George Wills wrote:Opraveno a opraveno ...
Ještě udělej jednu drobnou korekci :D

Když absorboval všechny detaily, obrátil svou pozornost do zadní obytné části. Musel se usmát a uznale pokýval hlavou. Bylo tam všechno, co si jen dokázal představit, jen to vypadalo o hodně lépe, než očekával. Jedna věc mu v posledních měsících hodně chyběla. A to cestování vesmírem v roli pilota. Ale měl tolik vyřizování na stanici, že mu na to prostě nezbýval čas. Tor si uvědomil, že by si měl doplnit pilotní licenci i pro tuto kategorii stíhačů. = ...v roli pilota. Měl ale tolik vyřizování ...

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Wed, 21. Feb 07, 08:01

Tak po vynucené pauze zaviněné prací a taky mou zničující leností se opět pokusím vrátit ke své korektorské činnosti, ale vzhledem k ostatním korektorům, kteří tady odvádějí dokonalou práci to snad ani už není třeba :oops: , ale přesto se pokusím. Nabral jsem docela povážlivou ztrátu, tak to zkusím co nejdříve dohnat, ať tě zbytečně nenutím se vracet ke starým kapitolkám.


Transportní loď, kterou zajistil Creed byla jedním z jeho vlastních modifikovaných plavidel a narozdíl od těch běžných byla silně vyzbrojená. - tady chybí nějaké čárky, takže:
Transportní loď, kterou zajistil Creed, byla jedním z jeho vlastních modifikovaných plavidel a narozdíl od těch běžných, byla silně vyzbrojená.

Oba Paranidi si podali pití a posadili se kousek vedle, ale moc nemluvili. Creed se objevil až o chvíli později, protože ještě dával instrukce pilotům. V baru si vybral pití a usadil se naproti Tora.- no a protože jsem vždy upravoval i zbytečnosti, budu věrný své tradici :D , zkrátka trošku bych to tu upravil a pozměnil slovosled:
Oba Paranidi toho moc nenamluvili, jen si vzali své pití a posadili se kousek vedle. Creed se objevil až o chvíli později, protože ještě dával instrukce pilotům. V baru si vybral drink a zapadl do sedačky naproti Tora.

"Může to být tak vážné, že na tebe zaútočí jen proto, že tvoje skupina lodí bude vypadat jako útočná flotila." - t situace opravdu vážná je, ale přesto bych si dovolil navrhnout jiné slůvko, co třeba:
"Může to dojít tak daleko, že na tebe zaútočí jen proto, že tvoje skupina lodí bude vypadat jako útočná flotila."

"Ano! Přes sektory Paranidů do Kazatelova útočiště a dál přes Široký příkop, Ianamus Zura a Zelenou šupinu dostaneš až do Černého slunce." - jenom bych doplnil:
"Ano! Přes sektory Paranidů do Kazatelova útočiště a dál přes Široký příkop, Ianamus Zura a Zelenou šupinu se dostaneš až do Černého slunce."

Měl bys uvažovat o rozšíření své sbírky o nějaké stíhače M5." Odpověděl Creed. - tak já osobně taky považuju své lodě ve hře za sbírku, protože některé mám jenom pro krásu a moc je nepoužívám, ale to je ve hře, a pokud to Creed nemyslel zrovna ironicky, což se podle mě téhle věty netýká, pak bych to slůvko asi změnil. Třeba:
Měl bys uvažovat o rozšíření své flotily o nějaké stíhače M5." Odpověděl Creed.

"Skupinka malých rychlých lodí může narušit kdejaký útok." Odpověděl znalecky Creed, "Navíc jsou vhodní pro průzkum a v případě, že bude komunikace mimo provoz, mohou utéct nepřátelům a provézt zprávu přes blokádu." - a opět jenom slovíčkaření, a sice první označené slůvko se vztahuje k "lodím" tudíž si myslím, že by to mělo vypadat nasledovně a druhé mi tam jen nepasuje, tak bych ho možná změnil:
"Skupinka malých rychlých lodí může narušit kdejaký útok." Odpověděl znalecky Creed, "Navíc jsou vhodné pro průzkum a v případě, že bude komunikace mimo provoz, mohou utéct nepřátelům a doručit zprávu přes blokádu."

Uřídit takovou rychlost, na to musí být opravdu velmi dobrý pilot." Poznamenal Creed. - no, vím že "parkujeme" a už jsem se s tím smířil :D , ale "řídit" vesmírnou loď, to bych si dovolil změnit, a sice:
Zvládnout takovou rychlou M5, na to musí být opravdu velmi dobrý pilot." Poznamenal Creed.
( Napadá mě ještě několik ne zcela spisovných výrazů, za to v letecké hantýrce často používaných, ale tohle přece jenom není o letadlech, ale přesto. Já osobně bych to řekl asi takhle:
Ale ukočírovat takovou rychlou mrchu, to musí být jeden opravdu velmi dobrý pilot." Poznamenal Creed. :roll: )

...skleničkách se vydal do zadní části plavidla, najít si prázdnou kajutu.
Vešel do jedné z kajut a lehl si na lehátko. Během chvilky usnul neklidným spánkem. - hlavně to lehl si na lehátko je z mé strany opravdu blbost, ale proč to nezměnit, ať je to dokonalé :D
...skleničkách se vydal do zadní části plavidla, najít si prázdnou kajutu.
Vešel do jedné z nich a natáhl se na lehátko. Během chvilky usnul neklidným spánkem.

Jakmile se vydali na pochod, ozval se varovný zvuk,.... - poslední bitva vzplála, dejme se na pochod, :D - tak tohle má dost z nás ještě v živé paměti, a možná proto, ale hlavně kvůli mému osobnímu názoru o ne zrovna šikovnosti a vhodnosti slůvka "na pochod" bych tam asi šoupnul něco jiného. Co třeba takhle:
Jakmile vykročily, ozval se varovný zvuk,....

Starší Paranid se otočil a odešel k druhé lodi a otevřel si dveře. Venkovní dveře se za Torem zavřely a vzápětí se otevřely vnitřní. - tak stejné slůvko blízko sebe, snad by to šlo v první větě celý úkon s dveřma vypustit, a v druhém případě bych to trošičku dle mého dobrého zvyku poupravil a pak by to vypadalo asi takhle:
Starší Paranid se otočil a odešel k druhé lodi. Sotva venkovní dveře za Torem zaklaply, otevřely se vnitřní.

Cestou od stolu získal nějaký čas, aby si rozmyslel jak začne,... - tak tady bych to pospřeházel trošku víc, a sice:
Kratičký čas, který mu zabrala cesta od stolu, využil, aby si rozmyslel jak začne,....

Ach ne, pane. Omlouvám se, že jsem vás připravila o tolik času." Omlouvala se Belea, otočila se a zamířila ke dveřím. - stejné slůvka blízko sebe, co třeba:
Ach ne, pane. Promiňte mi, že jsem vás připravila o tolik času." Omlouvala se Belea, otočila se a zamířila ke dveřím.

Víc sem toho nenašel, takže v této kapitole to je ode mne vše.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”